En Orijinal 5 Animasyon Yerli Klip

Karantina günlerinde müzisyenler şarkılar üretmeye, tekliler yayınlamaya devam ediyor. Şarkılar bir bir geliyor ancak klipler nasıl çekilecek?

Karantina günlerinde müzisyenler şarkılar üretmeye, tekliler yayınlamaya devam ediyor. Şarkılar bir bir geliyor ancak klipler nasıl çekilecek? Kim bilir belki animasyon klipler hazırlanmaya başlanır. Bu fikirden yola çıkarak yerli müzik dünyasının en çok izlenen ve ilham veren animasyon kliplerini derledik.

JJ - Teoman - Kupa Kızı Sinek Valesi

2014'ün ilk günlerinde yayınlandı bu klip. Yeni umutlar ve heyecanlar derken, Teoman ikonikleşen şarkısıyla bizi hüzünlendirdi. Klip en az şarkı kadar popüler oldu, hatta klipteki ağacı koluna dövme yaptıranlar bile var.

JJ - maNga - Bir Kadın Çizeceksin

2004 tarihli klip baştan başa bilim kurgu! Grup hayallerindeki konseri animasyon sayesinde gerçekleştirmiş oldu. Klip o kadar çok izleniyordu ki televizyonlarda sık sık gösteriliyordu. Böylece grup müzik listelerinde hızla yükseldi ve kalıcı bir yer edindi.

JJ - Kıraç - Tamirci Çırağı

Bir cover şarkı. Geçen yıl Kıraç'ın yayınladığı bu animasyon kliple tamirci çırağının âşık olduğu yumuk elli kızı da görmüş oluyoruz. Animasyonda da başrolde Kıraç var.

JJ - Feridun Düzağaç - Beni Bırakma

2008'de ilk yayınlandığında kimisi klip olduğunu anlamadı. Zaten şarkıyla dinleyince başka, şarkısız dinleyince başka hisler uyandırıyor. Düzağaç, siyah beyaz animasyon tercihiyle orijinal bir işe de imza atmış oldu.

JJ - Selami Şahin - Nerede Akşam Orda Sabah

Sahnesiyle, şakalarıyla ve sohbetiyle efsaneleşen müzisyen Selami Şahin, kendisi gibi renkli bir klip yayınladı. Yüz binlerce görüntülenme alan klibin devamı gelebilir.